Завантажити PDF каталоги

Dark Kitchen як тренд сучасності

Dark Kitchen, або «темна кухня» чи «хмарна кухня», відома тим, що їжу готують тільки на доставку, а кур’єри стають головними прямими представниками ресторану. У такому закладі немає посадкових місць, самовивозу, затишного інтер’єру та офіціантів, як наслідок – мінімізація живого контакту з клієнтами.

Темні кухні орієнтовані на голодних споживачів, які через брак сил, економії часу або за інших обставин, як наприклад, карантинні обмеження, готові втамувати голод, замовивши їжу зі швидкою доставкою. Саме ця складова є однією із найважливіших при створенні такої бізнес-моделі, так як від швидкості та якості сервісу доставки залежить задоволення споживачів, а відповідно, і майбутні продажі ресторану.

Говорячи про складові створення темної кухні, можна виділити найважливіші особливості такого формату:

  • Обмежений асортимент страв. Тобто підібрати спрямування кухні під місцевість, в якій діятиме dark kitchen. Спеціалізуватись на готуванні страв, які не займатимуть багато часу, а також відповідатимуть доходам та купівельної спроможності споживачів. У свою чергу, кухарі повинні досягти досконалості в приготуванні обраного асортименту страв.
  • Активне просування онлайн. Окрім доставки, складовою успішності даного формату є його просування. Трендовий вибір платформи та його інструментів не тільки напряму впливають на продажі, але й підвищують впізнаваність бренду.
  • Співпраця зі службами доставки є особливим інструментом просування. А здатність охоплення великої аудиторії споживачів – значна перевага такого об’єднання. Хоча існують і мінуси - орієнтація на велику кількість закладів харчування.
  • Розміщення зон доставки таким чином, щоб кур’єрам було легко вкладатися в таймінг, який ресторан визначає із самого початку.

Сучасних вибагливих споживачів не здивуєш комплексними обідами та сетами із меню. Тому в майбутньому можливе поєднання трендових продуктів та створення страв з рослинних замінників м'ясних і молочних продуктів, які все більше набирають популярність.

Акцент на овочах - тренд 2022 року. Їх слід додавати в традиційно м'ясні страви або зовсім подавати замість м'яса. Фудтрендом 2022 року є екзотичні перці - гочуджанг, петч, пірі пірі, еспеллет, що мають специфічні сфери застосування. Ще одним трендом є чорний часник з солодкуватим присмаком, який вразить смаковими якостями не одного клієнта темної кухні.

Щодо українських реалій, то наша країна зовсім нещодавно почала популяризувати даний тип закладів громадського харчування. В умовах пандемії велика кількість ресторанів почали створювати власні темні кухні, що змінили погляди більшості українців. Так з’явилися «Лось.Ось», «Roller», які спеціалізуються на японській кухні; «Greenbar Cafe» та «Poke Oke» - спеціалісти в області здорової їжі; «Шанхайський Кіт» – азіатська кухня; «Greeko» – грецька кухня. Всі вони є українськими представниками dark kitchen, що поступово розвиваються та поширюються територією України.


За прогнозами експертів, темні кухні займуть одну з провідних ланок у ресторанному бізнесі.

Цільовою аудиторією таких кухонь є молодь і ті, хто цінує час. Адже, вони переосмислюють свою буденність, хочуть розвиватися, пізнавати щось нове, відпочивати і радіти життю, а не обтяжувати себе кулінарією після важкого робочого дня. Їм хочеться легкості. Тож, вирішенням цього питання буде створення місць для подібних темних кухонь поблизу сучасних житлових комплексів, гуртожитків та бізнес-центрів. Тобто там, де знаходиться сучасна молодь - сучасні споживачі.