Мусати для ножів
Обрано: 20Що є ідеальним кухонним ножем, основна функція якого різати, а не змінювати продукти?
Правильно, це гарантія гарного нарізування страв та досить кухаря. Згодом, після тривалого та активного використання навіть професійні інструменти втрачають свою гостроту. Саме тоді виникає потреба у мусаті.
Для чого потрібні мусати?
Гострий ніж - запорука комфортної та безпечної роботи кухаря. І щоб ніж і далі залишався таким, кухар кожен свій робочий день починає і закінчує правкою леза мусатом. Якщо ви маєте намір купити мусати для заточування ножів, слід пам'ятати, що мусат це не точилка, він не заточує ніж, як говорять міфи, а править ріжучу кромку, зберігаючи при цьому зовнішній вигляд і продовжуючи термін служби, вирівнюючи зазубрини і поправляючи заточування. Він служить для фінішної обробки заточеного ножа.
Основне завдання мусату - "освіжити" початкове заточення, яке ще збереглося, ніж ще ріже, але помітно гірше входить у продукт, і доводиться докладати більше зусиль на роботу ножем. На вигляд мусати для ножів нагадують напилок круглої або овальної форми з таким же перетином.
Які бувають мусати?
Мусати розрізняють за матеріалом та довжиною. Важливо, щоб мусат був довшим за клинок мінімум на 5 сантиметрів. Існує кілька видів мусатів, що використовуються в різних областях: на професійних кухнях частіше використовують мусат довжиною 23-30 см. Це найчастіше мусати для обвалки м'яса, застосовуються для виправлення ножів, якими ріжуть м'ясо. Обвалка вимагає, щоб ніж був завжди гострим і м'ясо легше зрізалося, тим самим полегшуючи роботу м'ясника. У домашніх умовах краще використовувати мусат 18-23 см.
Окрім того, важливий матеріал, з якого виготовлений мусат. Існує кілька варіантів їх виконання:
- Сталевий мусат із хромованим покриттям, яке є захистом від корозії.
- Сталеві мусати з керамічним покриттям є більш міцними і мають більшу продуктивність та зносостійкість, ніж звичайні керамічні. Завдяки тонкій поверхні такого мусату ріжуча кромка ножа стає гранично гладкою та відполірованою. З таким мусатом край стає більш стійким до затуплення.
- Мусат з алмазним покриттям, можливо, найкращий з усіх представлених. Це професійний інструмент, який кілька рухів править край і полірує поверхню. Його виготовляють із спеціальної хромованої сталі, яка відрізняється високою міцністю, зовнішня частина якої покрита діамантами.
Перш ніж купити хороші мусати в Україні, слід також звернути увагу на шорсткість малюнка - це величина насічки, нанесеної на стрижень, яка визначає ступінь шорсткості різальної поверхні ножа після її обробки. Мусат оснащений стрижнем з певним ступенем намагнічування, що забезпечує захист від потрапляння частинок металу, що утворюються при використанні, в продукти і кухонне начиння.
Кожен вид має певні переваги та недоліки, що визначають можливості використання пристрою та його призначення.
Маючи у своєму робочому арсеналі ножі мусати просто повинні бути, адже мусати для м'ясників є невід'ємним атрибутом. Заточування та правка, використовуючи точила мусати, практично щоденний процес у роботі, як на виробництві, так і в ресторанах і фаст-фудах, де працює м'ясник.
Купити мусати в Києві ви можете в нашому інтернет-магазині, в якому представлені найкращі мусати від іспанських та японських виробників. Купуючи професійні ножі точила мусати м'ясника, ви отримуєте професійний інвентар, який має всі відповідні сертифікати якості. На мусати ціна в Україні варіюється від 300 грн. до кількох тисяч. Важливо пам'ятати, що твердість леза ножа, який будуть правити, повинна бути не менше ніж 50 і не більше 60 одиниць. З більш м'якого леза при редагуванні мусат зніме занадто багато металу і тим самим зіпсує ніж. Якщо лезо твердіше, то мусат може не впоратися.
Мусат для ножів необхідний підтримки їх гостроти. Купуючи мусат для ножа у нас, ви переконаєтесь у його якості та довговічності. Наші мусати забезпечать надійне заточення ваших ножів. Мусат для ножів купити легко, оформивши замовлення на сайті або по телефону.
Мусат – це інструмент для правки ножів. Він не заточує ножі, а виправляє дрібні деформації леза, відновлюючи його первинну гостроту.
Тримайте мусат і проводьте лезом ножа по його поверхні від себе, ковзаючи всією довжиною леза, від п'ятки до кінчика. Лезо ножа має бути під кутом 15-20 градусів до мусата. Повторіть кілька разів з обох боків леза, щоб вирівняти край.