Келихи для вина
Обрано: 131А ви помічали, що вино, подане у невідповідному бокалі, не справляє очікуваного враження? Лабораторні дослідження і дегустації, проведені виробниками винних келихів, переконливо доводять, що форма і розмір келиха для вина роблять значний вплив на сприйняття напою. Правильний бокал для вина може посилити або пом'якшити кислотність і таніни, виявити приховані ноти аромату букета, цим самим розкриваючи смак напою.
Як з'явилися функціональні келихи для вина?
У минулому столітті виробники келихів вперше задумались про те, як форма бокалів впливає на смак напою. Досвід винних дегустаторів, виробників алкогольних напоїв і ентузіастів винної культури показував, що дійсно, смак вина змінюється залежно від того, в якому бокалі поданий напій. Після того в склодувній промисловості сталася справжня революція, де виробники почали розробляти і випускати особливі сортові бокали. Так з’явилися спеціальні келихи для білого вина, келихи для червоного вина, келихи для ігристого вина, келихи для бордо, келихи каберне і так далі.
Так на столах винних гурманів з’явилися класичні келихи для вина зі специфічною формою, що замінили собою ефектні кришталеві келихи з гравіюванням, які ще носять назву вінтажні келихи.
Чи має значення об’єм бокалу?
Обираючи винні бокали перш за все потрібно звертати увагу на об’єм, форму чаші, а також товщину бокалу.
Чашу келиха для вина роблять широкою та просторою, для того, щоб вступаючи в реакцію з киснем вино "дихало". Цьому сприяє і наповнення келихів приблизно наполовину або навіть на одну третину, залишаючи місце для аерації.
Обертаючи келих з вином, ви насичуєте його повітрям, змінюючи при цьому хімічний склад напою, що сприяє виділенню ароматичних речовин. Саме вони складають основу смакових відчуттів від легких фруктових і квіткових ароматів, що містяться у верхній частині келиха, до більш деревних, ванільних ароматів, які містяться в його нижній частині.
Якщо ж обрати занадто маленький келих під вино, то воно не зможе повністю розкрити свій потенціал, матиме простий та нецікавий смак.
Келихи для червоного вина
Для вин з яскраво-червоним кольором, обирають келихи для вина великі за об'ємом: келих для вина 850 мл, келих 750 мл, келих для вина 600 мл, келих для вина 500 мл, об’єм келиха для червоного вина повинен бути не менший 400 мл.
А стінки винного келиха для червоного вина у верхній частині, повинні бути звужені для концентрації аромату. Келихи від бренду Nachtmann серії Vivendi ідеально підійдуть для смакування ароматного червоного вина.
Келихи для білого вина
Для білого вина варто обрати келихи з невеликим об’ємом чаші – 250 - 450 мл, так як вони не люблять тривалого контакту з повітрям. Крім того, в невеликому бокалі під біле вино зберігається оптимальна температура напою.
Келихи для рожевого вина
Рожеве вино найчастіше вживають навесні та влітку, тому його прийнято пити охолодженим. Через це рожеве вино подають в келихах середнього або невеликого об'єму з вузькою чашею. В той час округла форма келиха для рожевого вина забезпечує оптимальні умови для насиченості аромату.
Якої форми обрати келих для вина?
Форма келиха залежить від сорту вина, так для білих вин, використовують вузькі келихи та келихи U-подібної форми. Такі келихи для білого вина дозволяють краще розкрити смак та аромат вина. Келихи для червоного вина повинні бути округлої форми, великого об’єму та діаметру. Об’ємність винного келиха дозволяє повністю розкрити смак вина та його аромат.
Тонкий край - ознака відмінного келиха
Товщина краю - один з найважливіших параметрів якісного келиха. Ідеальна товщина – 1 мм, саме такий тонкий край практично не відчувається на губах, тому дегустатор може повністю зосередитися на винному смаку. А оригінальні бокали для вина, де край злегка вигнутий у формі ліри підходять для десертних вин, оскільки пом'якшують їх солодкість і кислотність, підкреслюють фруктові ноти. Пропонуємо колекцію келихів Chef&Sommelier – серії Macaron і Macaron Fascination (гіперпосилання).
Баланс ніжки та чаші
Келихи для вина не випадково мають тонкі витончені ніжки. Завдяки цьому вино не нагрівається від тепла рук і зберігає ідеальну температуру. Крім того, утримуючи келих за середину ніжки, ви направляєте потік вина на правильні зони язика, що також покращує сприйняття смаку.
Відповіді на часті питання (FAQ):
Як правильно тримати бокали для вина?
Як правильно доглядати за скляними келихами?
Скляні келихи для вина потребують дбайливого, а головне правильного догляду через крихкість матеріалу виробу. Неправильний догляд може спотворити смак та аромат вина, а також перешкоджатиме утворенню бульбашок у келисі для ігристого вина.
Тому під час миття бокалів для вина в посудомийній машині важливо використовувати делікатний або швидкий режим при температурі до 45°С. Після миття винні бокали слід відразу ж вийняти, інакше бокали під вино не матимуть природного блиску.
Для дбайливого миття келихів рекомендуємо використовувати касети та екстендери для посудомийки Tribeca.
Вимиті фужери для вина потрібно обов'язково ополоснути під теплою водою, виставляючи готові на чистий рушник або відразу протерти ганчіркою з мікрофібри. Таким чином можна уникнути плям від висохлих крапель.
Надати блиск келихам для вина можна потримавши їх по черзі над парою, опісля гарно натерти сухою тканиною.
Зберігати фужери для вина слід у шафі без різких запахів. При цьому вони повинні бути підвішені у спеціальному тримачі або просто стояти на ніжці.
Асортимент магазину включає винні келихи різної форми та об’єму таких виробників як Arcoroc, Chef & Sommelier, Libbey, Nachtmann, Uniglass.
Купити бокали для вина можна в нашому інтернет-магазині, шоурумі професійного інвентарю та посуду або за телефонами, вказаними в контактах.