Сотейники
Обрано: 63Сотейник – це ємність з високими бортами та однією ручкою. У ньому можна смажити, тушкувати, варити, припускати та пасерувати продукти, а також готувати різноманітні соуси. Це ідеальний посуд для приготування страв, в яких важливо зберегти рідину до фінального етапу готування та постійно контролювати їх смакові якості. Професійні сотейники застосовуються для розігріву перших страв, приготування соусів, овочів, картопляного пюре та багато іншого. Такий посуд добре витримує інтенсивні навантаження, часте миття, різні температурні режими та коливання температур. Існують сотейники різного розміру для використання на різних типах плит та для приготування різних страв.
Основні сфери застосування сотейників: ресторани, кафе, бари, готелі, фаст-фуд, їдальні, заклади громадського харчування.
Які бувають сотейники на вигляд матеріалу
Сотейники можуть виготовлятися з різних матеріалів:
- нержавіюча сталь;
- алюміній;
- мідь;
- чавун;
- кераміка.
На професійних кухнях найчастіше використовуються сотейники з алюмінію та нержавіючої сталі.
Сотейники з нержавійки має потовщене дно, вони стійкі до механічних пошкоджень та не потребують спеціального догляду. Сотейник із алюмінію добре прогрівається, у ньому можна відварювати або тушкувати м'ясо чи овочі.
Додатково сотейник може бути покритий з обох боків антипригарним сталевим, керамічним, мінеральним, тефлоновим, титановим або емалевим покриттям, яке не тільки не дає їжі пригоряти та прилипати, а також захищає посуд від подряпин та дрібних пошкоджень.
Які бувають сотейники за формою?
За формою сотейники бувають двох видів:
- з прямими стінками;
- конусоподібні.
Другий варіант найчастіше використовується для приготування соусів.
Сотейники для індукційних плит. Які обирати?
Для індукційних плит потрібно вибирати спеціальні сотейники з потовщеним магнітним дном, яке може взаємодіяти з котушкою індукційних печей. На такому посуді має бути спеціальне маркування на дні у вигляді «спіралі» або напису INDUCTION. Прекрасно для індукційних плит підходять сотейники з капсульним сендвіч-дном. Вони мають високу теплопровідність та забезпечують рівномірне нагрівання поверхні. Такі сотейники швидко нагріваються, що дозволяє економити до 40-60% електроенергії, оскільки тепло, що створюється плитою, буде швидше та ефективніше передаватися до їжі, нагріваючи тільки її, а не всю кухню.
Сотейники з товстим дном (сендвіч-дно)
У таких сотейників «сендвіч-дно» складається з 3 шарів металу. У якості основи використовується нержавіюча сталь, а прошарок зроблений з алюмінію. Саме за рахунок прошарку тепло рівномірно розподіляється по дну виробу та не допускає виникнення точок перегріву. Завдяки зовнішньому шару нержавіючої сталі посуд може бути використаний на всіх видах плит, у тому числі на індукційних.
Відповіді на часті питання (FAQ):
На що звернути увагу при виборі сотейника для професійного використання?
- Міцність. Посуд не повинен деформуватися та швидко зношуватися;
- довговічність. Сотейник повинен витримувати великі навантаження та часте миття;
- сумісність. Він повинен підходити до типу плити, встановленої у ресторані чи кафе, у якому посуд використовуватиметься;
- ручка та тип її кріплення. Вона має бути зручною та довгою. Ручка має бути закріплена методом точкового паяння, в такому випадку вона не нагріватиметься під час приготування їжі;
- особливості експлуатації. Якщо сотейник без покриття, він не вимагає спеціальних лопаток, що дуже зручно для кухонь із великою кількістю персоналу та інтенсивним режимом роботи. До цієї групи належать сотейники з нержавійки.