Завантажити PDF каталоги

Посуд для ресторану - як обрати

Вибір посуду для ресторану зазвичай розділений на 2 складові: вибір інвентарю на кухню ресторану і вибір сервірувального посуду в зал для подачі страв.

За першу завжди відповідає шеф-кухар і вибір такого посуду зводиться до функціональності, якості і довговічності інвентарю. Такі параметри є дуже важливими, оскільки правильно підібраний професійний інвентар буде суттєво полегшувати роботу поварам і прискорить видачу страв. Не варто економити на кухонному інвентарі, адже при роботі на кухні посуд піддається істотним навантаженням, що призводить до швидкого виходу з ладу дешевого інвентарю. Також «трендом» в оснащенні кухні ресторану, як і раніше, залишається відповідність нормам і рекомендаціям системи HACCP. Наявність кольорового маркування на інвентарі для обробки і зберігання продуктів істотно полегшить систему обліку свіжості продуктів і допоможе уникнути перехресного забруднення продуктів.

При виборі ресторанного сервірувального посуду для подачі завжди варто зважати на специфіку страв, кухню й інтер'єр закладу. Крім цього, в ресторанному бізнесі існують певні тренди, на які також рекомендуємо звернути увагу:

  • Total white - після насиченого кольорового періоду в сервіровці білий колір знову бере першість. По-перше, нейтральність білого кольору дозволяє повністю зосередитися на зовнішньому вигляді і подачі обраних вами страв. По-друге, багато предметів сервірування в єдиному білому кольорі завжди будуть виглядати гармонійно. По-третє, якщо ви раптом вирішите змінити меню або концепт закладу, то білий посуд стане універсальним інструментом і вам не потрібно буде міняти сервірувальний посуд, бо білий посуд підходить для будь-якого концепту і кухні.
  • Теплі і зігріваючі відтінки. Якщо подача страв вимагає нюансів, зупиніться на більш теплих жовтуватих відтінках - таких як мигдальний, айворі, ванільний і кремовий. Відтінки куркуми, кориці, гірчиці і червоного перцю перетворюють посуд в дуже приємний і зігріваючий колірної акцент, що дозволяє додати яскравості подачі страви. До того ж, відтінки жовтого кольору викликають апетит.
  • Принти в азіатському стилі. З популяризацією східної кухні приходить і тренд візерунка в посуді. Адже орнамент, що відповідає кухні, створює необхідну атмосферу і переносить колорит закладу в презентацію страви.