Завантажити PDF каталоги

Секрети ефективного заточування ножів

Гострота ножа - ключовий атрибут ефективної роботи на кухні. Тупий ріжучий інструмент не лише ускладнює процес нарізання, але і збільшує ризик травм. Тому вміння правильно точити ножі - невід'ємна частина навичок будь-якого шеф-кухаря чи домашнього кулінара. Давайте розглянемо деякі секрети ефективної заточки, які допоможуть підтримувати їх гостроту на довгий час.

Як розпізнати тупий ніж?

Такий інструмент не буде легко та точно проникати в харчові продукти або матеріали. Ви відчуєте опір і необхідність надавати більше зусиль для нарізки. Неточний інструмент може розривати продукти, залишаючи нерівні краї, замість того, щоб зробити гладкий та рівний розріз. Також для нарізки потрібно буде значно більше часу та зусиль, ніж з гострим ножем.

Якщо ви помітили хоча б кілька з цих ознак, ймовірно, ніж потребує заточки, щоб відновити його гостроту.

Техніки заточки для підтримання гостроти ножів на тривалий час

Підтримка гостроти на тривалий час - важлива навичка для будь-кого, хто працює з гострим інвентарем. Ось декілька ефективних технік заточки, які допоможуть вам підтримувати ножі в відмінному стані:

  1. Почніть з регулярного правлення мусатом. Для запобігання занадто великого зносу використовується точилка для ножів. Рекомендовано точити ріжучий інструмент приблизно кожні 2-4 тижні в залежності від інтенсивності використання.
  2. Використовуйте точильний камінь для ножів. При цьому у вас є контроль над кутом заточки. Почніть з більшого зерна каменю, а потім перейдіть до дрібнішого, щоб отримати гладке та гостре лезо.
  3. Направляючі для кута. Якщо ви не впевнені в правильному куті заточки, використовуйте направляючі кути на точильному камені або точилці. Вони допоможуть зберегти постійний кут і забезпечать рівномірне заточування по всій довжині клинка.
  4. Не натискайте занадто сильно під час заточування, так як це може викликати перегрів ножа та його пошкодження. Легкий та рівномірний тиск - ключ до ефективної заточки.
  5. Після завершення заточування ретельно вимийте ножі та висушіть їх перед використанням. Це допоможе запобігти корозії та зберегти гостроту.

Як правильно контролювати кут заточки ножа?

Перед початком заточування визначте оптимальний кут для вашого ріжучого інструменту. Кут може змінюватися в залежності від типу ріжучого інструменту та його призначення. Зазвичай кухонні ножі мають кут заточки приблизно 15-20 градусів, тоді як ножі для різання м'яса або риби можуть мати більш вузький кут приблизно 10-15 градусів.

Для початківців найкращим рішенням буде використання направляючих кутів на точильному камені або точилці. Вони допоможуть утримувати ніж в правильному куті під час заточування.

Важливо зберігати постійний кут заточки на всій довжині клинка. Якщо кут буде змінюватися під час заточування, лезо може отримати нерівномірну гостроту.

Проводьте заточування в рівномірних рухах вперед і назад, зберігаючи кут заточки. Це допоможе рівномірно видалити зношений матеріал і сформувати гостре лезо.

Пам'ятайте, що навичка контролю кута заточки набувається з досвідом. Не бійтеся експериментувати і вдосконалювати свої навички, щоб забезпечити вашим ножам максимальну гостроту і довговічність.

Купити ножі в Україні можна на нашому сайті професійного інвентаря forward.com.ua. Ножі та точилки відмінної якості та за вигідними цінами можна придбати не лише на сайті, але і в нашому шоу-румі за адресою: м. Київ, вул. Борщагівська, 154-а, ТЦ "Аркадія", 5 поверх.