Секрети ефективного заточування ножів

Гострота ножа - ключовий атрибут ефективної роботи на кухні. Тупий ріжучий інструмент не лише ускладнює процес нарізання, але і збільшує ризик травм. Тому вміння правильно точити ножі - невід'ємна частина навичок будь-якого шеф-кухаря чи домашнього кулінара. Давайте розглянемо деякі секрети ефективної заточки, які допоможуть підтримувати їх гостроту на довгий час.

Як розпізнати тупий ніж?

Такий інструмент не буде легко та точно проникати в харчові продукти або матеріали. Ви відчуєте опір і необхідність надавати більше зусиль для нарізки. Неточний інструмент може розривати продукти, залишаючи нерівні краї, замість того, щоб зробити гладкий та рівний розріз. Також для нарізки потрібно буде значно більше часу та зусиль, ніж з гострим ножем.

Якщо ви помітили хоча б кілька з цих ознак, ймовірно, ніж потребує заточки, щоб відновити його гостроту.

Техніки заточки для підтримання гостроти ножів на тривалий час

Підтримка гостроти на тривалий час - важлива навичка для будь-кого, хто працює з гострим інвентарем. Ось декілька ефективних технік заточки, які допоможуть вам підтримувати ножі в відмінному стані:

 1. Почніть з регулярного правлення мусатом. Для запобігання занадто великого зносу використовується точилка для ножів. Рекомендовано точити ріжучий інструмент приблизно кожні 2-4 тижні в залежності від інтенсивності використання.
 2. Використовуйте точильний камінь для ножів. При цьому у вас є контроль над кутом заточки. Почніть з більшого зерна каменю, а потім перейдіть до дрібнішого, щоб отримати гладке та гостре лезо.
 3. Направляючі для кута. Якщо ви не впевнені в правильному куті заточки, використовуйте направляючі кути на точильному камені або точилці. Вони допоможуть зберегти постійний кут і забезпечать рівномірне заточування по всій довжині клинка.
 4. Не натискайте занадто сильно під час заточування, так як це може викликати перегрів ножа та його пошкодження. Легкий та рівномірний тиск - ключ до ефективної заточки.
 5. Після завершення заточування ретельно вимийте ножі та висушіть їх перед використанням. Це допоможе запобігти корозії та зберегти гостроту.

Як правильно контролювати кут заточки ножа?

Перед початком заточування визначте оптимальний кут для вашого ріжучого інструменту. Кут може змінюватися в залежності від типу ріжучого інструменту та його призначення. Зазвичай кухонні ножі мають кут заточки приблизно 15-20 градусів, тоді як ножі для різання м'яса або риби можуть мати більш вузький кут приблизно 10-15 градусів.

Для початківців найкращим рішенням буде використання направляючих кутів на точильному камені або точилці. Вони допоможуть утримувати ніж в правильному куті під час заточування.

Важливо зберігати постійний кут заточки на всій довжині клинка. Якщо кут буде змінюватися під час заточування, лезо може отримати нерівномірну гостроту.

Проводьте заточування в рівномірних рухах вперед і назад, зберігаючи кут заточки. Це допоможе рівномірно видалити зношений матеріал і сформувати гостре лезо.

Пам'ятайте, що навичка контролю кута заточки набувається з досвідом. Не бійтеся експериментувати і вдосконалювати свої навички, щоб забезпечити вашим ножам максимальну гостроту і довговічність.

Купити ножі в Україні можна на нашому сайті професійного інвентаря forward.com.ua. Ножі та точилки відмінної якості та за вигідними цінами можна придбати не лише на сайті, але і в нашому шоу-румі за адресою: м. Київ, вул. Борщагівська, 154-а, ТЦ "Аркадія", 5 поверх.

Роздатковий інвентар для кафе та ресторану: основні складові для ефективного обслуговування.

У сфері громадського харчування кожна деталь має значення, особливо коли справа стосується роздаткового інвентарю. Власники кафе та ресторанів розуміють, що забезпечення якісного обслуговування та задоволення потреб клієнтів починається з правильно обраного інвентарю.

Які види роздаткового інвентарю існують?

 • Розливна ложка – застосовується для дозування рідин при приготуванні соусів, десертів та коктейлів. Її спеціальна форма дозволяє легко та рівномірно розливати рідини, забезпечуючи точність у рецептурі.
 • Ложка для гарніру - стане вам у нагоді для акуратної подачі, а також для формування красивих і акуратних порцій на тарілці зберігаючи візуальну привабливість страви при подачі гостям вашого закладу.
 • Щипці для спагетті - ідеальні для того, щоб легко та без проблем подавати спагетті на тарілку. Вони забезпечують зручність та точність у подачі.
 • Щипці, пінцети кухонні - багатофункціональний інструмент можуть використовуватися для захоплення, перевертання та точного позиціонування різних інгредієнтів під час приготування страв. Вони особливо корисні при декоруванні та прикрасі страв перед подачею.
 • Шпатель кондитерський - гарний для роботи з тестом, кремами та глазурями. Допомагає рівномірно наносити та розподіляти креми та глазурі, створюючи гладку та професійну обробку на кондитерських виробах.
 • Лопатка кухонна - призначена для перевертання та перемішування продуктів на сковороді або грилі. Ідеально підходить для поводження з їжею під час смаження та забезпечує безпеку та ефективність приготування.
 • Лопатка сервірувальна - використовується для перенесення готових страв з кухні на стіл, лопатка допомагає вирізати та розділити страви без пошкодження їх структури та дозволяє акуратно розмістити порцію на тарілці. Ще лопатка може бути використана для прикрашання страв перед подачею на стіл.
 • Шумовка - якщо вам потрібно відцідити рідину, наприклад, приготовлений бульйон або пасту, шумівка може бути використана для утримання твердих інгредієнтів, в той час як рідина проходить крізь отвори. Після смаження шумівка може використовуватися для виймання смажених страв з олії чи жиру на сковороді. При приготуванні супів або соусів шумівка може використовуватися для видалення піни, що утворюється на поверхні.
 • Кухарська вилка - призначена для перевертання та переміщення продуктів під час приготування на сковороді, грилі або решітці. Зазвичай має довгу ручку і два або три гострі зубці на кінці, які дозволяють утримувати і перевертати шматки м'яса, риби, овочів або інших інгредієнтів. Також корисна при піднятті та переміщенні великих шматків м'яса чи риби з грилю чи сковороди на тацю чи тарілку.
 • Картоплям'ялка - також відома як товченя, призначена для подрібнення картоплі та інших овочів до стану пюре. Може бути корисною для приготування їжі для немовлят, оскільки вона допомагає швидко і легко розім'яти ніжні овочі до стану, придатного для харчування маленьких дітей.

Як правильно зберігати роздатковий інвентар?

 • Регулярно мийте та витирайте інвентар.
 • Використовуйте підставки, полиці, силіконові вкладки між предметами.
 • Позначте контейнери та полиці, щоб було легко знайти роздатковий інвентар.
 • Предмети, які часто використовуються, зберігаються на рівні, до якого легко дістатися, а рідше — на дахах або сенсорних полицях.
 • Використовуйте контейнери або коробки для зберігання дрібних предметів та приладдя кухонного інвентарю.
Показати більше