Який він, ресторанний бізнес під час війни?

Сьогоднішні реалії призвели до того, що частина закладів сфери HoReCa закрилася або переїхала в більше безпечне місце розташування. Завдяки цьому, працюючі заклади швидко підхопили аудиторію конкурентів та почали отримувати прибутки більші за довоєнні. Натомість аудиторія закладів преміального сегменту знизилася в 2-3 рази, цьому посприяв від’їзд платоспроможної аудиторії за кордон або в більш безпечні місця на території України. Таким місцем стали міста, зокрема, на заході України, де спостерігається розвиток та ріст ресторанного бізнесу📈

Що ж говорити про ресторани, які залишилися та підтримують свій бізнес в умовах війни, то їх меню стає досить простим та лаконічним. Так, домашня їжа та страви з низькою собівартістю продуктів стали переважати в столичних закладах харчування. Натомість страви з імпортних продуктів зустрічаються все менше, через здорожчання цін на їх придбання. Тому про тренд італійської та азіатської кухонь, що були досить довго в ресторанному бізнесі поки можна забути😔

На перехід ресторанів до більш простого меню вплинуло зниження платоспроможності споживачів, які стали заробляти менше та рідше дозволяти собі їжу поза домом. Але все ж ті, хто хочуть морально та гастрономічно відпочити, полюбляють легкі перекуси за невеликі гроші. Так, шаурма стала лідером продажів як в Києві, так в інших містах України, через велику кількість чоловіків, що залишилися на її території.

🌯Шаурма – не просто перекус, а майже головна страва в раціоні українців. Щось подібне можна сказати і про готову кулінарію та напівфабрикати.

Веганські та безглютенові страви, які так були популярні у довоєнний час, відійшли на другий план.

Говорячи про актуальність форматів бізнесу, то багато що вирішила комендантська година⏰

Так, зокрема, 🍷бари втратили свою актуальність та вважаються нестабільним форматом закладів громадського харчування. Випивати до 9 чи 10 вечора, а потім ще розраховувати час як дістатися до дому – не дуже зручно, тому більшість любителів вечірніх закладів збираються вдома. Через це продаж алкоголю у супермаркетах значно зріс. Йому також посприяло закриття караоке та нічних клубів. І взагалі, про існування такого формату як караоке, на деякий час можна забути, через:

▪️ російськомовний контент пісень, що раніше займав близько 80% 

▪️ комендантську годину, яка унеможливлює роботу 

▪️ настрій українців у період війни

Невизначеним форматом можна вважати кальянні🚭

На це вплинув закон від 11 липня про обмеження вживання тютюнових виробів. За законом кальяни остаточно заборонено курити у приміщеннях, тільки на літніх терасах, це стосується і електронних сигарет. Тому можливим буде переформатування подібних закладів харчування у більш вигідні.

Під питанням залишається попит на послуги готельно-ресторанних комплексів.

Майже всі подібні заклади не мають власних бомбосховищ, як наприклад в Ізраїлі. Тому питання безпеки потрібно вирішувати вже зараз!

Отже, на ринку ресторанних послуг залишаються лише сильні та гнучкі бізнеси, які підлаштуються під реалії сьогодення і зможуть вистояти в такі не прості часи для України💙💛

Роздатковий інвентар для кафе та ресторану: основні складові для ефективного обслуговування.

У сфері громадського харчування кожна деталь має значення, особливо коли справа стосується роздаткового інвентарю. Власники кафе та ресторанів розуміють, що забезпечення якісного обслуговування та задоволення потреб клієнтів починається з правильно обраного інвентарю.

Які види роздаткового інвентарю існують?

 • Розливна ложка – застосовується для дозування рідин при приготуванні соусів, десертів та коктейлів. Її спеціальна форма дозволяє легко та рівномірно розливати рідини, забезпечуючи точність у рецептурі.
 • Ложка для гарніру - стане вам у нагоді для акуратної подачі, а також для формування красивих і акуратних порцій на тарілці зберігаючи візуальну привабливість страви при подачі гостям вашого закладу.
 • Щипці для спагетті - ідеальні для того, щоб легко та без проблем подавати спагетті на тарілку. Вони забезпечують зручність та точність у подачі.
 • Щипці, пінцети кухонні - багатофункціональний інструмент можуть використовуватися для захоплення, перевертання та точного позиціонування різних інгредієнтів під час приготування страв. Вони особливо корисні при декоруванні та прикрасі страв перед подачею.
 • Шпатель кондитерський - гарний для роботи з тестом, кремами та глазурями. Допомагає рівномірно наносити та розподіляти креми та глазурі, створюючи гладку та професійну обробку на кондитерських виробах.
 • Лопатка кухонна - призначена для перевертання та перемішування продуктів на сковороді або грилі. Ідеально підходить для поводження з їжею під час смаження та забезпечує безпеку та ефективність приготування.
 • Лопатка сервірувальна - використовується для перенесення готових страв з кухні на стіл, лопатка допомагає вирізати та розділити страви без пошкодження їх структури та дозволяє акуратно розмістити порцію на тарілці. Ще лопатка може бути використана для прикрашання страв перед подачею на стіл.
 • Шумовка - якщо вам потрібно відцідити рідину, наприклад, приготовлений бульйон або пасту, шумівка може бути використана для утримання твердих інгредієнтів, в той час як рідина проходить крізь отвори. Після смаження шумівка може використовуватися для виймання смажених страв з олії чи жиру на сковороді. При приготуванні супів або соусів шумівка може використовуватися для видалення піни, що утворюється на поверхні.
 • Кухарська вилка - призначена для перевертання та переміщення продуктів під час приготування на сковороді, грилі або решітці. Зазвичай має довгу ручку і два або три гострі зубці на кінці, які дозволяють утримувати і перевертати шматки м'яса, риби, овочів або інших інгредієнтів. Також корисна при піднятті та переміщенні великих шматків м'яса чи риби з грилю чи сковороди на тацю чи тарілку.
 • Картоплям'ялка - також відома як товченя, призначена для подрібнення картоплі та інших овочів до стану пюре. Може бути корисною для приготування їжі для немовлят, оскільки вона допомагає швидко і легко розім'яти ніжні овочі до стану, придатного для харчування маленьких дітей.

Як правильно зберігати роздатковий інвентар?

 • Регулярно мийте та витирайте інвентар.
 • Використовуйте підставки, полиці, силіконові вкладки між предметами.
 • Позначте контейнери та полиці, щоб було легко знайти роздатковий інвентар.
 • Предмети, які часто використовуються, зберігаються на рівні, до якого легко дістатися, а рідше — на дахах або сенсорних полицях.
 • Використовуйте контейнери або коробки для зберігання дрібних предметів та приладдя кухонного інвентарю.
Показати більше