Завантажити PDF каталоги

У чому готувати, зберігати та викладати?

Гастроємність – універсальна ємність, що використовують для приготування, зберігання, а також демонстрації створених страв в залежності від матеріалу виробу.

Розмір гастроємностей відповідає єдиному стандарту гастрономічних ємностей. Стандартними розмірами прийнято вважати гастроємності розмірів: GN 1/1, GN 1/2, GN 1/3, GN 1/6, GN 1/9, GN 2/1, GN 2/3 тощо. Числовий індекс відповідає кількості частин, на які ділиться стандартний розмір.

Усі гастроємності можна поділити за матеріалом виробу:

У гастроємностях з нержавійки зручно готувати, зберігати продукти чи готові страви. Тому їх використовують у пароконвектоматах, мармітах, холодильних чи морозильних камерах, рідше для викладки вітрин та лінії роздачі. Кухонний інвентар витримує різні перепади температур, має високі показники міцності матеріалу та корозостійкості. Для кращої теплоізоляції варто скористатися кришками для гастроємностей. Гастроємності можуть бути з перфорованим дном для стоку надлишкової рідини.

Гастроємності з поліпропілену підходять для компактного та безпечного зберігання готових страв чи окремих інгредієнтів у морозильних, холодильних камерах на складах чи професійних кухнях. Суттєвою перевагою напівпрозорого пластикового контейнера є легка ідентифікація його вмісту та можливість кольорового кодування відповідно до гігієнічних норм HACCP. У той час кожен пластиковий контейнер має лите маркування, що використовують для підпису дати кінцевої реалізації вмісту контейнера. Також для зберігання продуктів у поліпропіленових контейнерах слід використовувати щільну кришку, завдяки якій, вміст ємності не пролиється.

Гастроємності з полікарбонату використовують для викладання сирих продуктів та готових страв на вітрини, лінії роздачі, а також для короткочасного зберігання в холодильній камері. За температури від -40°C до +99ºC. В нашому інтернет-магазині представлені гастроємності для холодильника з білого, прозорого та чорного полікарбонату. Зауважимо, що продукти у вітрині, виглядають привабливіше та естетичніше в чорній полікарбонатній гастроємності

Ємності з меламіну використовують для викладки продуктів в холодильних камерах супермаркетів, а також для сервірування фуршетів. Ззовні меламін нагадує кераміку або фарфор, тому ємність з такого матеріалу має бездоганний зовнішній вигляд, глянцевий блиск та ідеальну форму.

Головними перевагами матеріалу можна вважати:

  • стійкість до деформації та механічних пошкоджень;
  • не поглинає неприємні запахи;
  • легко мити при температурі + 70 °С , не залишаються плями;

Не слід використовувати ємності з меламіну для розігріву або приготування страв в духовці чи мікрохвильовій печі.

Ємності для продуктів є важливими атрибутами будь-якого підприємства громадського харчування сегменту HoReCa та харчових виробництв.

Тож якщо ви ще не маєте професійних гастроємностей переходь в категорію «Гастроємності» та обирай необхідний кухонний інвентар!